Zamów nasze usługi

789 789 122

Profesjonalne pranie wykładziny i dywanów w Szczecinie

Gwarancja rezultatu

Za usługę prania tapicerki płaci tylko zadowolony klient

Metoda prania ekstrakcyjnego jest skuteczną techniką usuwania większości zabrudzeń z dywanów oraz wykładzin.

Jednakże, nie każdy dywan jest odpowiedni do prania na mokro na miejscu. Wiele dywanów jest wykonanych z materiałów, które nie mogą być prane na mokro lub wymagają specjalnego procesu suszenia po praniu. Takie dywany powinny być przekazane do pralni specjalizującej się w praniu dywanów.

Nasza firma, Biały Słoń, oferuje usługi prania dywanów jedynie na miejscu, w przypadku dywanów syntetycznych o krótkim runie, które mogą być bezpiecznie wyprane i szybko wysuszone.

Wykładziny gumowe zazwyczaj nadają się do prania na mokro na miejscu w mieszkaniu.

Pranie ekstrakcyjne dywanów w Szczecinie. Etapy prania

Pranie dywanów metodą na mokro składa się z kilku etapów, które pozwalają na skuteczne usunięcie większości zabrudzeń.

Pierwszym etapem jest rozpylenie na powierzchnię dywanu preparatu (presprey), który rozpuszcza zabrudzenia i oddziela je od runa dywanu.

Jeśli runo dywanu na to pozwala, przystępuje się do szorowania, które pozwala na dokładne oddzielenie zabrudzeń od runa.

Następnie przeprowadza się pranie zasadnicze za pomocą maszyny ekstrakcyjnej Karcher, która pod ciśnieniem wypłukuje rozpuszczone zabrudzenie oraz środek chemiczny.

Ostatnim etapem jest płukanie czystą wodą lub neutralizatorem pH. Po praniu dywan jest wilgotny przez około 10-15 godzin.

W przypadku prania wykładzin w mieszkaniu proces prania wygląda podobnie, jednakże nie każda wykładzina nadaje się do prania na mokro na miejscu. Wykładziny gumowe można bezpiecznie prać na miejscu.

Aktualnie koszt prania dywanów i wykładzin w mieszkaniu wynosi 17 zł za metr kwadratowy. Złożenie zamówienia przez formularz zamówienia pozwala na uzyskanie 10% zniżki.

Pranie wykładziny i dywanów w Szczecinie Fenixclean

Gwarantujemy, że po naszym praniu dywanów i wykładziny będziecie Państwo w 100% zadowoleni z rezultatu.

Nasza firma specjalizuje się w profesjonalnym praniu dywanów i wykładzin. Dzięki zastosowaniu skutecznych środków chemicznych oraz metody prania na mokro, jesteśmy w stanie usunąć większość zabrudzeń, kurzu, roztoczy i zarazków. Chociaż większość plam zostanie usunięta bez śladu, nie możemy zagwarantować całkowitego usunięcia każdej plamy, ponieważ niektóre z nich mogą być trudne do usunięcia. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży oraz wysoka jakość usług pozwala nam oferować naszym klientom Gwarancję Zadowolenia: jeśli wynik prania dywanów i wykładzin nie spełni oczekiwań klienta, zwrócimy nawet do 100% kosztów usługi.

Posiadamy szeroki wybór wolnych terminów na jutro dla większości naszych usług prania dywanów i wykładzin. Jeśli jednak klienci mają nagły przypadek, możemy zaoferować usługę nawet w tym samym dniu. Nasze ceny są bardzo konkurencyjne w porównaniu do innych firm oferujących podobne usługi. Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem.

Cennik prania wykładzin i dywanów w mieszkaniu

Minimalna kwota zamówienia 100zł. Dojazd na terenie Szczecina bezpłatny

Usługa

Cena za jednostkę

Cennik prania tapicerki meblowej, materacy, wykładzin i dywanów w Szczecinie Pranie Wykladziny Dywanow

Odplamianie dywanów i wykładziny oraz usuwanie zapachów **

w cenie

Cennik prania tapicerki meblowej, materacy, wykładzin i dywanów w Szczecinie Pranie Wykladziny Dywanow

Pranie dywanu sztucznego płaskiego, za m²

17 / 15* zł

Cennik prania tapicerki meblowej, materacy, wykładzin i dywanów w Szczecinie Pranie Wykladziny Dywanow

Pranie wykładziny w mieszkaniu, za m²

17 / 15* zł

Dużo dywanów nie można prać metodą ekstrakcyjną. Czy można prać na mokro Państwa dywan stwierdzimy dopiero po otrzymaniu zdjęcia lub u Państwa w mieszkaniu.

* Ceny ze zniżką przy zamówieniu online

** Ceny są cenami brutto.

*** Nie gwarantujemy, że usuniemy wszystkie plamy (mogą nie zejść plany z krwi, tłuste plamy, klej). Nie gwarantujemy, że znikną wszystkie nieprzyjemne zapachy (źródło zapachu może być głęboko w gąbce). Więcej o plamach i zapachach. 

Opinie naszych klientów

1152 pięciogwiazdkowych opinii na mapach Google
Biały Słoń – profesjonalne pranie tapicerki meblowej, materacy, wykładziny i dywanów w Szczecinie Google Reviews
5.0 | 1152 pozytywnych opinii

Skorzystałam z usług firmy Biały Słoń w zakresie prania mocno zabrudzonej sofy. Usługa została wykonana z należytą starannością, bardzo dokładnie, pełen profesjonalizm! Dostosowują godzinę wykonywania swoich usług do potrzeb klienta. Będę korzystała z oferty firmy, serdecznie polecam!

Kasia Lisowska

Czyszczenie tapicerki przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Jestem bardzo zadowolona z efektu. Na pewno skorzystam z usług tej firmy ponownie.

Martyna Jasińska

Profesjonalna firma. Pan piorący tapicerkę był bardzo punktualny, kulturalny, jestem bardzo zadowolony z usługi.

Matt Jediknight

Realizacja i terminowość, zgodnie z ustaleniami, pełen profesjonalizm. Wykładzina i narożnik po czyszczeniu jak nowe. Polecam i na pewno sam będę korzystał w miarę potrzeb!

Grzegorz Fudala

Bardzo polecam tę firrmę. Szybko, dokładnie i profesjonalnie, efekt widać gołym okiem. Polecam!

Ewa Sutryk

Jasnobeżowa sofa po czyszczeniu wygląda prawie jak nowa. Tak samo fotel i krzesła. Nie spodziewałem, że plamy tak skutecznie da się usunąć. Cena przystępna, termin realizacji krótki, szybki kontakt i jakość wysoka. Polecam 🙂

Jarosław Howdun

Bardzo profesjonalnie i szybko wykonana usługa. Kanapa wygląda niemalże jak nowa 🙂 Doskonały kontakt z firmą, sympatyczna obsługa. Pracę wykonał Pan Aleksiej. Będę polecać!

Wiktoria Wargocka

Bardzo polecam firmę! Usługi profesjonalne, kanapa wygląda i pachnie jak nowa. Cały proces czyszczenia odbył się punktualnie i szybko, usunięto problematyczne zabrudzenia. Na pewno skorzystamy ponownie.

Marta Cieśla

Jakich dywanów nie pierzemy?

Pranie metodą ekstrakcyjną nie jest odpowiednie dla niektórych materiałów, ponieważ mogą one ulec zniszczeniu.

 • Nie pierzemy dywanów orientalnych, ponieważ barwniki tych dywanów nie są trwałe.
 • Nie pierzemy również grubych wełniany dywanów oraz dywanów z cienkim długim włosiem, ponieważ nasiąkają wodą i schną bardzo długo.
 • Nie pierzemy dywanów z wiskozy, ponieważ takie dywany nie można prać na mokro.

W przypadku wymienionych wyżej rodzajów dywanów, zalecamy oddanie ich do specjalistycznej pralni dywanów, gdzie będą mogły być odpowiednio oczyszczone.

Natomiast każdy rodzaj wykładziny dywanowej, bez względu na materiał, nadaje się do prania metodą ekstrakcyjną, którą oferujemy w naszej firmie.

Pranie wykładziny i dywanów w Szczecinie Pranie Wykladziny I Dywanow

Gdzie pierzemy?

Pierzemy w Szczecinie i okolicach (do 20 km poza granicami Szczecina). Dojazd na terenie Szczecina jest bezpłatny. Dojazd poza granicami Szczecina kosztuje 20-40 zł.

Pranie wykładziny i dywanów w Szczecinie Pranie Wykladzin I Dywanow

Dlaczego warto zlecić pranie wykładziny firmie Biały Słoń?

Firma Biały Słoń sp. z o.o. jest specjalistą w dziedzinie profesjonalnego prania ekstrakcyjnego od 2012 roku. Dzięki naszemu doświadczeniu z sukcesem obsłużyliśmy ponad 8000 klientów, w tym zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych. Naszym najważniejszym priorytetem jest zadowolenie klientów, dlatego każde zlecenie objęte jest Gwarancją Zadowolenia.

Atuty firmy Biały Słoń to:

 • szybki termin realizacji prania (przyjedziemy jutro lub w ciągu 1-2 dni),
 • konkurencyjne ceny,
 • sprzęt i środki firmy Karcher,
 • łatwy i przyjemny kontakt z biurem,
 • zlecenie będzie realizować doświadczona ekipa,
 • bezpłatny dojazd na terenie Szczecina,
 • wygodne formy płatności (gotówka, przelew).

Gwarancja jakości Białego Słonia

Często zadawane pytania o praniu dywanów i wykładziny w Szczecinie

Dywany wykonane z wiskozy nie nadają się do prania na mokro, a jedynie na sucho.

Natomiast, w przypadku dywanów wełnianych, zalecamy skorzystanie z usług specjalistycznej pralni dywanów ze względu na potencjalne ryzyko uszkodzenia podczas prania na miejscu oraz długi czas schnięcia.

Pragniemy podkreślić, że nasza firma specjalizuje się głównie w praniu tapicerki meblowej, a nie dywanów.

W celu ochrony podłogi przed wilgocią, zawsze podkładamy folię pod dywan podczas prania na mokro. Folia pozostaje pod dywanem aż do całkowitego wyschnięcia, a następnie jest usuwana. Dzięki temu zapewniamy bezpieczeństwo i ochronę podłogi.

Nasza firma dokłada wszelkich starań, aby skutecznie usunąć wszelkie zabrudzenia z dywanów. Jednakże, zależnie od rodzaju plamy, niektóre mogą być trudne lub niemożliwe do usunięcia, a ich usunięcie może spowodować uszkodzenia runa dywanu. W takich przypadkach nie możemy zagwarantować całkowitego usunięcia plamy.

Dywan o gęstym runie najlepiej oddać do specjalistycznej pralni dywanów, ponieważ pranie w mieszkaniu może prowadzić do jego uszkodzenia oraz długiego czasu schnięcia, a dywan może nasiąkać dużą ilością wody. Firma usługowa Biały Słoń specjalizuje się w praniu dywanów syntetycznych z krótkim runem, które można bezpiecznie prać na miejscu.

Profesjonalne pranie wykładziny i dywanów w Szczecinie

Zadzwoń i zamów

  Wybierz usługi prania